308 преглеждания

Джокович продължава защитата на титлата Свързани турнири
Mutua Madrid OpenСвързани играчи
Новак Джокович Кей Нишикори Тагове
джокович фелисиано лопес нишикори мадрид 11-05-2017 17:19 | Златка Замова Златка Замова, кореспондент на Tennis24.bg в Испания Новак Джокович продължава защитата на титлата си от турнира от сериите „Мастърс 1000“ в Мадрид. Вторият поставен сърбин записа първата си двусетова победа на клей този сезон, след като се наложи с 6:4, 7:5 над левичаря от Испания Фелисиано Лопес и се класира на четвъртфинал. В първия сет дебненето приключи в заключителния, десети гейм.

В него Ноле стигна на два пъти до сетболи и вторият път се поздрави с успех. Частта продължи 39 минути. Лопес имаше точка за пробив още в откриващия гейм на втория сет, но сърбинът се защити. По сценария от предходната част в последния гейм Джокович поведе с 40:0 при сервиса на испанеца и реализира втория мачбол.

Следващият му съперник е №6 в схемата Кей Нишикори. Японецът отстрани 35-годишния Давид Ферер с 6:4, 6:3. Джокович води с 11-2 победи. Двамата се срещнаха на полуфинала в Мадрид миналата година и тогава Ноле се наложи с 6:3, 7:6.

_____Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!