Шампионката Плишкова с убедителен старт

18 Авг., 2017
317 преглеждания

Защитаващата титлата си от Синсинати Каролина Плишкова стартира участието си тази година с убедителна победа.Във втория кръг световната номер едно от Чехия се наложи с 6:2, 6:3 над младата рускиня Наталия Вихлянцева. Плишкова отрази всичките пет точки за пробив, а самата тя направи три брейка в двубоя – за 3:1 и в заключителния гейм на първата част и за 3:1 във втората.Следващата съперничка на Каролина е италианката Камила Джорджи.

Отпадна миналогодишната финалистка в турнира и №3 в схемата Ангелик Кербер. Намиращата се в слаба форма германка отстъпи в двубой между левичарки на Екатерина Макарова с 4:6, 6:1, 6:7(11). Рускинята успя да реализира едва осмия си мачбол, като съумя и да отрази един на съперничката.Приключи участието си и Винъс Уилямс.

Деветата поставена американка загуби от австралийската квалификантка Ашли Барти с 3:6, 6:2, 2:6.