Серията на Виктория Томова приключи във Франция

15 Сеп., 2017
272 преглеждания

Виктория Томова приключи участието си на турнира на червени кортове в Биариц, Франция, който е с награден фонд $80 000. В среща от втория кръг (осминафинали), софиянката отстъпи с 2:6, 5:7 пред румънката Ирина Мария Бара след близо два часа игра. Първият сет на двубоя беше равностоен до 2:2 гейма, след което Бара влезе в серия и след 36 минути игра поведе в резултата с 6:2. Румънката тръгна ударно и във втората част, в която поведе след ранен брейк.

В последствие Бара дръпна в резултата с 5:2 гейма и сервира за мача, но Томова успя да се събере и изравни за 5:5. За съжаление на българката обаче тя отново загуби подаването си за 5:6, след което румънката, сервирайки за пореден път за успеха, не сгреши.Томова, поставена под №5 в основната схема, напуска турнира с 10 точки за ранглистата, където е №158. Поражението днес сложи край на серията от 6 последователни победи на Томова, която миналата седмица триумфира на „Алианц Къп“ в София.