Двама българи на полуфинал на Санта Марина Джуниър Къп

30 Сеп., 2017
422 преглеждания

Двама българи достигнаха до полуфиналите поединично на международния турнир за юноши и девойки до 18 години „Санта Марина Джуниър Къп“ от календара на Международната федерация по тенис (ITF). Ивайло Керемедчиев при юношите и Денислава Глушкова при девойките – и двамата състезатели на СК „Дема“ (София) – спечелиха по два мача и продължават борбата за титлите, при това без загубен сет. Вчерашният ден на турнира отново бе белязан от прекъсвания поради дъжд на тенис център „Санта Марина“ в Созопол.След безапелационната си победа без загубен гейм в първия си мач, Ивайло Керемедчиев отстрани във втория кръг поставения под №5 Дмитро Йеременко (Украйна) със 7:6(2) 6:0, след което се наложи на четвъртфинал над Диан Недев с 6:1 6:3.

Третият българин, достигнал до четвъртфиналната фаза, бе Пламен Пенев, който обаче загуби от британеца Феликс Гил с 1:6 0:6.При девойките две българки се класираха за четвъртфиналите на сингъл. 13-годишната Денислава Глушкова, която продължава отличното си представяне в международния и вътрешен календар през тази година, отстрани във втория кръг Мария Орешкина (Русия) с 6:2 6:3, след което победи и Изабеле Першон (Швеция) със 7:5 6:4. Мелади Тодорова също достигна до четвъртфиналите, но отпадна с 3:6 2:6 срещу №3 в схемата Дария Краснова (Русия).

Полуфиналите на сингъл са днес сутрин, след което продължава и борбата и на двойки. Тенис център „Санта Марина“ е домакин за първи път на международен турнир за юноши и девойки до 18 години от календара на ITF, след като организира успешно международни турнири за мъже и жени, валидни за световната ранглиста, турнир от световното отборно първенство Купа „Дейвис“, Европейско първенство по плажен тенис, състезания от държавния календар на БФТ, любителски, детски и множество други надпревари.В събота в комплекса ще започне и традиционният вече международен турнир за жени „Созопол Санта Марина Къп“ с награден фонд 15 000 долара. Богатият календар на тенис център „Санта Марина“ се реализира в партньорство с Visa, Българската федерация по тенис, Община Созопол, Тennis24.