Надал продължава напред с лекота

21 Апр., 2016
417 преглеждания

Рафаел Надал се класира с лекота за четвъртфинал на АТР 500 турнира на клей в Барселона. Това стана факт, след като водачът в схемата се наложи с 6:2, 6:2 над участващия с „уайлд кард” Алберт Монтанес. Срещата продължи малко повече от час, а след нейния край Рафа продължава да бъде перфектен срещу този опонент – 4 победи от 4 мача. Надал започна силно и след ранен пробив дръпна с 2:0 гейма.

35-годишният Монтанес обаче успя да изравни за 2:2, възползвайки се от няколко колебливи минутки на съперника си. От тук до края на срещата обаче почти не сгреши и показа игра на високо ниво, с което си заслужи продължаването напред в турнира. В спор за място на полуфинал Надал ще се изправи срещу победителя от двубоя между Фабио Фонини и Виктор Троицки. За Надал това бе седма поредна победа, след като миналата седмица испанецът триумфира на турнира в Монте Карло.