Бадминтонистките спряха на европейски четвъртфинал

29 Апр., 2016
903 преглеждания

Българското участие на Европейското първенство по бадминтон във френския град Ла Рош сюр Йон приключи във фазата на четвъртфиналите.На победа от медалите останаха сестрите Габриела и Стефани Стоеви и Линда Зечири. За първи път след 2008 година страната ни няма да има отличие от континентален шампионат.Третите поставени в схемата на двойки Стоеви загубиха неочаквано от датчанките Майкен Фруегорд и Сара Тюгесен след 14:21, 21:14, 18:21 след час и 6 минути игра.

До момента хасковлийките имаха седем победи от седем мача срещу този дует.На единично №8 Линда Зечири отстъпи на третата поставена Лине Керсфелд от Дания с 10:21, 10:21. Така софиянката не успя да стигне до втори евромедал след бронза от Карлскруна през 2012 година.Добрата новина за трите българки е, че те със сигурност се класират за Олимпийските игри в Рио де Жанейро през август.

Шампионатът във Франция е последният турнир от квалификационния цикъл, който приключва на 1 май.