Илиян Радулов на четвъртфинал на ITF турнир за мъже в Испания

6 Окт., 2023
57 преглеждания

Илиян Радулов се класира за четвъртфиналите на ITF турнира за мъже от категория М25 в Сарагоса (Испания). Първата ни ракета при юношите победи в тричасов маратон третият п оставен в основната схема Алваро Лопес Сан Мартин (Исп) със 7:6 (7), 2:6, 6:4. В първия сет Илиян три пъти навакса пробив изоставане, като взе подаването на съперника си, сервиращ за сета при 5:4. В тайбрека Радулов спаси сетбол при 5:6 и затвори частта при втората си възможност с 9:7.

Последваха пет гейма за Лопес, който дръпна и с 4:2 в третия сет. Но с четири поредни гейма в своя полза Илиян затвори мача и си осигури втори четвъртфинал в кариерата си при мъжете. Негов съперник там ще е Дени Васерман (Нидерландия), №782 в световната ранглиста.Другият българиян в Сарагоса, Леонид Шейнгезихт, загуби във втория кръг от Карлос Лопес Монтагуд (Исп) 6:4, 4:6, 3:6 и панусна надпреварата.