Вавринка стегна куфарите след загуба от Шаповалов

3 Окт., 2018
309 преглеждания

Шампионът през 2015 година Стан Вавринка отпадна във втория кръг на турнира на твърди кортове в Токио. Той загуби от канадеца Денис Шаповалов с 6:4, 1:6, 4:6 след почти два часа игра. 19-годишният Шаповалов реализира решаващ пробив в седмия гейм на третия сет, за да триумфира.Двукратният победител и местен любимец Кей Нишикори спечели срещу французина Беноа Пер с 6:3, 7:5 и се класира за четвъртфиналите.

Поставеният под номер 3 японец взе първите пет гейма в мача, а след това реализира обрат от 0:3 гейма във втория сет.Трикратният финалист Милош Раонич пласира 15 аса и елиминира във втория кръг 20-годишния квалификант Йозуке Уатануки (Япония) с 6:3, 7:6(2). Поставеният под номер 6 Раонич ще играе на четвъртфиналите срещу руснака Даниил Медведев, който спечели с 6:4, 6:3 срещу Мартин Клижан.