Мъри подчини Гаске в 4 сета

1 юни, 2016
426 преглеждания

Вторият поставен Анди Мъри предололя съпротивата на деветия в схемата Ришар Гаске и се класира за трета поредна година на полуфинал на „Ролан Гарос“.Шотландецът надделя над последния останал французин след обрат с 5:7, 7:6(3), 6:0, 6:2 след 3 часа и 23 минути игра на централния корт „Филип Шатрие“.В първия сет Мъри водеше с 5:2 гейма, но рано реши, че си е свършил работата и Гаске го наказа, като спечели пет поредни гейма, а с това и частта.В следващата сценарият беше подобен.

Отново олимпийският шампион имаше преднина от 5:2, но допусна рибрейк. В последвалия тайбрек Анди се наложи и това пречупи съперника му. До края на двубоя Гаске взе само още два гейма.На полуфиналите Мъри се изправя срещу шампиона в Париж Стан Вавринка.

Двамата са се срещали цели 15 пъти като британецът води с 8-7 успеха. В последните три мача обаче победител е излизал швейцарецът.