Димитров отпадна и на единично в Щутгарт

7 юни, 2016
477 преглеждания

Григор Димитров загуби в първия кръг на турнира на трева в Щутгарт от категория „АТР 250“.Българинът отстъпи на Хуан Мартин дел Потро от Аржентина с 4:6, 2:6 и отпадна. Треньорът на Димитров Франко Давин беше наставник и на Делпо и го изведе до титлата от US Open.В първата част мачът беше равностоен до 4:4.

В осмия гейм Дел Потро стигна до няколко сетбола и успя да спечели частта. Това разколеба Григор, той започна да прави много грешки от начален удар и бекхенд и набързо южноамериканецът поведе с 4:0 и 40:0. Тогава почетният гражданин на Хасково се съвзе и успя да измъкне подаването ди, с което прекъсна серията от шест поредни загубени гейма. При 5:2 аржентинецът сервираше ца спечелване на двубоя.

Стигна се до 30:30, но с ас Кулата от Тандил получи мачбол. След още една директна точка всичко свърши и Димитров записа четвърта поредна загуба.Гришо намери повод за усмивка, само когато на една от почивките диджеят пусна песен на „Пусикетдолс“, където пееше неговата приятелка Никол Шерцингер.