Пиронкова в основната схема без загубен сет

13 юни, 2016
371 преглеждания

Първата ракета на България Цветана Пиронкова преодоля квалификациите на тенис турнира на трева в Бирмингам без да загуби и сет и влезе в основната схема.Петата поставена се наложи днес над достигалата до №29 в света Катерина Бондаренко от Украйна със 7:5, 6:4 след час и 19 минути игра.Двубоят започна с повече от два часа закъснение заради дъжда. Цвети не се бави и проби за 2:0.

Тя поведе с 40:0, но опитната украинка успя да изравни. Пиронкова стигна до четвърта точка за пробив и този път успя. След това бързо затвърди брейка. В четвъртия гейм тя пак имаше възможност да пробие подаването на Бондаренко, но съперничката се измъкна.

Пловдивчанката допусна брейк за 4:3. Отговорът на четвъртфиналистката от „Ролан Гарос“ беше незабавен и категоричен – нов пробив, при това на нула. При 5:3 Цветана сервираше за спечелване на сета. Тя поведе с 40:15, но допусна първата си двойна грешка, което разстрои играта й и тя беше пробита.

В 12-ия гейм българката реши, че не й се играе тайбрек, дръпна отново с 40:15 и този път реализира общо четвъртия си сетбол, за да затвори частта след 42 минути.В четвъртия гейм на следващия сет Пиронкова стигна до два брейк пойнта след шестата двойна грешка на съперничката и тутакси проби за 3:1. Разсейване на 28-годишната пловдивчанка позволи на украинката да направи рибрейк при 4:3. Веднага след това Цвети стигна до точка за пробив от 0:40, но съперничката се измъкна.

Всичко приключи в десетия гейм. Пиронкова стигна до мачбол и го реализира веднага.Третият пореден успех на зелено носи на Цветана 26точки за световната ранглиста и 5735 долара от наградния фонд в Бирмингам.По-късно днес Пиронкова ще научи своята съперничка в основната схема на турнира.

Вариантите са друга украинка, в лицето на Леся Цуренко, участващата с „уайлд кард“ британка Тара Муур, Андреа Петкович от Германия или друга тенисистка от квалификациите.