Димитров с шеста поредна загуба

14 юни, 2016
374 преглеждания

Първата ракета на България Григор Димитров приключи още на старта участието си на турнира на трева в Куинс Клъб, Лондон, от категория „АТР 500“.Шампионът от 2014 година Янко Типсаревич от Сърбия с 6:7(6), 6:4, 3:6 след 2 часа и 26 минути игра.. Така той записа шеста поредна загуба след тези на финала в Истанбул и в първите кръгове в Мадрид, Рим, Париж и Щутгарт.В първата част никой не успя да спечели гейм, в който неговият съперник сервираше.

Закономерно се стигна до тайбрек. В него почетният гражданин на Хасково на два пъти повеждаше с минипробви, но в крайна сметка Типсаревич измъкна частта.Димитров откри втория сет с пробив на нула. Това беше достатъчно да изравни частите с 6:4.

31-годишният сърбин стигна до първите си точки за брейк в мача в четвъртия гейм на решителния сет и успя от третия опит, за да поведе с 3:1. Веднага след това Григор стигна до точка за рибрейк при втори сервис на намиращия се на 553-о място сега Типсаревич, но белградчанинът се измъкна и затвърди. При 5:3 Янко сервираше за място във втори кръг и двубой срещу Марин Чилич. Димитров отрази един мачбол, но при втория всичко свърши.