Федерер е четвъртфиналист в Хале

16 юни, 2016
428 преглеждания

Водачът в схемата и осемкратен шампион от турнира в Хале Роджър Федерер продължава без грешка и е вече на четвъртфинал на състезанието на трева от категория „АТР 500“.Швейцарският маестро победи с 6:3, 7:5 Малек Джазири от Тунис след 68 минути игра.В първия сет Федерер стигна до пробив за 5:3 и веднага след това сервира успешно за спечелването на частта.В следващата Джазири направи брейк и после затвърди за 3:0.

Поставен под напрежение 34-годишният рекордьор по титли от Големия шлем реагира бързо и върна пробива за 3:4. След това Федерер направи още един за 6:5 и после стигна до мачбол, който реализира.Следващият съперник на Роджър е белгиецът Давид Гофен. Срещу него многодетният баща от Базел има 4 победи от 4 двубоя.