Джокович започна със загуба на трева (видео)

23 юни, 2016
426 преглеждания

Световният номер едно Новак Джокович откри сезона на трева със загуба.На демонстративния турнир The Boodles в Стоук Парк, Лондон, сърбинът отстъпи на Давид Гофен от Белгия с 3:6, 5:7.В първия сет Ноле започна с пробив, но съперникът го върна за 2:2, а след това направи нов брей за 5:3 и после затвори частта с гейм на нула.Във втората Джокович поведе с 4:1 и имаше точка за спечелване на следващия гейм, но от този момент Гофен започна обрат, който го изведе до победата, след като форхенд на Ноле излезе в аут.

В духа на състезанието 29-годишният белградчанин направи шоу за публиката. Между сетовете той тръгна да сменя фланелката си. Няколко фенки плахо изръкопляскаха, но Новак ги поощри да аплодират по-смело голия му торс и получи солидни овации от трибуните.ВИДЕО ОТ МАЧА – ТУК!

Шампионът от Уимбълдън прие с усмивка загубата. Днес от 16:30 часа Джокович се изправя срещу Ник Кириос от Австралия.