Трети пореден успех за Донски

29 Окт., 2019
327 преглеждания

Националът на България за “Купа Дейвис“ Александър Донски се класира за втория кръг на турнира по тенис на твърди кортове в Монастир (Тунис) с награден фонд от 25 хиляди долара.Квалификантът Донски победи участващия с „уайлд кард“ представител на домакините Маджед Килани с 4:6, 6:3, 6:4 в много оспорван мач, продължил малко повече от три часа игра.Българинът стартира отлично и поведе с 4:0, но със серия от седем поредни гейма Килани стигна до обрат в първия сет и поведе с ранен пробив във втория. Донски веднага върна брейка за 1:1, а след 3:3 взе три последователни гейма, с което изравни резултата.

В третата част той дръпна с 4:2 и запази предимството си до края.С успеха Донски заработи 1 точка за световната ранглиста и 430 долара, а за място на четвъртфиналите той ще играе срещу поставения под номер 4 Корентен Деноли (Франция). _____Мобилната версия на Tennis24.bg (m.