Лазаров и Георгиев са четвъртфиналисти в Словения

26 Ян., 2023
218 преглеждания

Джордж Лазаров (на снимката) и Георги Георгиев се класираха за четвъртфиналите на сингъл при юношите на турнира от категория J60 на ITF в Марибор (Словения). Двамата българи записаха по две победи.№3 Джордж Лазаров постигна две двусетови победи над словенски тенисисти. Лазаров елиминира с 6:1, 6:2 Марко Ретел и с 6:4, 6:2 Дмитри Субоч.

За място на полуфиналите Джордж ще играе срещу Вид Мохар от Словения.Георги Георгиев загуби само шест гейма в първите си два мача също срещу представители на домакините. Георгиев елиминира с по 6:3, 6:0 Карло Анджели и Зига Шешко. На четвъртфиналите Георги ще играе срещу №1 в схемата Зига Свеч от Словения.

При девойките Александра Габровска се класира за финала в турнира на двойки. Българката и Тамара Срамкова от Словакия ще играят за титлата срещу Ана Дворчакова и Ема Дворчакова от Чехия.