Кузманов отрази 6 мачбола в първия кръг на Чаланджър в Индия

28 Февр., 2023
74 преглеждания

Димитър Кузманов се класира за втория кръг на турнира на твърда настилка от сериите „Чалънджър“ в Пуне (Индия) с награден фонд 130 хиляди долара. Националът на България за Купа „Дейвис“ направи обрат и победи с 5:7, 7:6(1), 6:2 квалификанта Макото Очи (Япония). Срещата продължи 3 часа и 17 минути.Кузманов показа страхотен характер и отрази шест мачбола при 3:5 във втория сет.

Българинът поведе с 5:3 в първия сет, но загуби четири последователни гейма. Във втората част Мико губеше с 3:5 и успя да отрази шест точки за спечелване на мача от страна на Очи. Кузманов върна пробива за 5:5, а след това се стигна до тайбрек. В него Мико спечели убедително със 7:1 точки.

29-годишният пловдивчанин показа по-голямата си класа в третата решителна част и се наложи с 6:2.Кузманов който заема 204-о място в световната ранглиста в момента, участва на трета поредна надпревара от този ранг в азиатската страна, след като през миналата седмица достигна до четвъртфиналите в Бенгалуру, а преди това игра втори кръг в Ченай.