Серина на девети финал на Уимбълдън (снимки)

7 Юли, 2016
392 преглеждания

Световната номер едно Серина Уилямс ще защитава титлата си от Уимбълдън.Американката не даде никакъв шанс на Елена Веснина от Русия и я победи с 6:2, 6:0 само за 48 минути, за да се класира за девети път в кариерата си на финал в турнира на трева в Лондон.Серина започна агресивно двубоя и поведе с 4:0 гейма. Веснина се опита да окаже някаква съпротива и успя на два пъти да спечели подаването си.

Но след 5:2 Уилямс спечели оставащите седем гейма в неравностойната среща. Във втория сет рускинята успя да вземе едва пет точки.Шесткратната победителка от Уимбълдън завърши с 28 печеливши удари, от които 11 аса, при 7 грешки. Веснина направи 9 уинъра (4 аса) и 7 грешки в двубоя.

„Много съм щастлива! Бях пределно концентрирана днес, защото двете сме имали доста тежки мачове преди. Не беше лесно, трябва да се бориш за всяка точка. Не мога да повярвам, че отново съм на финал.

Тази година съм нула от два (във финали от Шлема), така че решавам да спечеля един“, заяви Уилямс.На финала Серина очаква спечелилата мача между Ангелик Кербер и по-голямата й сестра Винъс Уилямс.ГАЛЕРИЯ ОТ ДВУБОЯ ВИЖТЕ ТУК