Григор Димитров отпадна на осминафиналите на Ролан Гарос

5 юни, 2023
66 преглеждания

Григор Димитров приключи участието си на „Ролан Гарос“. Най-добрият ни тенисист отстъпи с 0:3 сета пред Александър Зверев в среща от четвъртия кръг, в отделните части 1:6, 4:6, 3:6. Димитров имаше своите шансове във втория и третия сет, но в крайна сметка победата отиде на сметката на миналогодишния полуфиналист. На четвъртфиналите Зверев ще играе с аржентинеца Томас Ечевери, който надигра японеца Йошихито Нишиока със 7:6(8), 6:0, 6:1.

Мачът започна зле за Димитров, който в началото не успя да намери своя ритъм и да се приспособи към вятъра. Той беше пробит в първите си два сервис гейма, в които направи общо три двойни грешки. Григор прекъсна негативната серия за 1:4. След още направен пробив Зверев затвори частта за точно 30 минути игра.

През втората част Димитров поведе с 4:2 гейма, но допусна обрат – 4:6. Във финалния трети сет Димитров изоставаше с 0:3 гейма, успя да изравни за 3:3, но до края на срещата не се разписа повече.