Кузманов се класира за полуфиналите, връща се в Топ 200

16 юни, 2023
67 преглеждания

Димитър Кузманов се класира за полуфиналите на турнира на клей от сериите „Чалънджър“ в Братислава (Словакия) с награден фонд 118 хиляди евро. Националът на България за Купа „Дейвис“ победи Жером Ким (Швейцария) със 7:5, 6:4 за 98 минути, след като не даде нито една възможност за пробив на съперника си.С успеха Мико си осигури 36 точки за световната ранглиста, в която в момента заема 223-ото място, но с победата си днес той си гарантира завръщане сред първите 200 от понеделник.Мачът вървеше изключително равностойно и с доминация на сервиращите, но след 0:30 при 5:5 българинът взе осем поредни разигравания, а с това и първия сет.

Кузманов продължи серията си с втори пореден брейк на подаването на 422-ия в света Ким на старта на втория сет, след което до края пловдивчанинът запази предимството си, за да триумфира срещу 20-годишния си съперник.Така българският национал достигна до първия си полуфинал във веригата от почти 11 месеца след надпреварата в Цуг (Швейцария) в края на юли миналата година.На полуфиналите Кузманов очаква победителя от мача между поставения под номер 1 представител на домакините Алекс Молчан и петия в схемата чех Томаш Махач.