Григор Димитров отстъпи пред световния №6 на осминафиналите

10 Юли, 2023
64 преглеждания

Григор Димитров приключи участието си на осминафиналите на Уимбълдън 2023. Най-добрият български тенисист отстъпи с 1:3 сета пред №6 в света Холгер Руне (Дания) в изключително равностоен двубой, в отделните части 6:3, 6:7 (6), 6:7 (4), 3:6. Двубоят беше изключително равностоен и продължи близо 3 часа и половина, като малко повече шанс и късмет в двата тайбрека победителят можеше да е друг. За Димитров това беше трето участие на осминафинал на Уимбълдън след 2014 и 2017 г.

20-годишният Руне пък за първи път достига до четвъртфиналите в Лондон, а там негов съперник ще бъде победителят от срещата Карлос Алкарас – Матео Беретини. Преди този мач Димитров имаше три поредни победи на турнира без да загуби сет. Българинът постигна трисетови победи над Шо Шимабукуро от Япония, Иля Ивашка от Беларус и №10 в схемата Франсис Тиафо от САЩ.„Чувствам се невероятно.

Григор е страхотен тенисист, той ме тласна до лимита на възможностите ми. Мисля, че направихме супер мач. Благодаря на публиката за подкрепата“, каза Руне в интервюто на корта. „Винаги трябва да се бориш до край, това е моето кредо.

Уимбълдън е само веднъж в годината, затова искам да се представя по най-добрия начин, защото скоро няма да имам шанс“.