Радулов се класира за осминафиналите на Уимбълдън

11 Юли, 2023
61 преглеждания

Илиян Радулов постигна втора поредна победа и се класира за осминафиналите на единично при юношите на Уимбълдън. Поставеният под №6 българин се наложи с 6:4, 5:7, 6:4 над №38 в световната ранглиста за юноши Матич Крижник от Словения.Това е четвърта победа от четири мача за Радулов срещу този противник. В първия кръг на турнира Илиян елиминира с 4:6, 7:6(4), 6:3 Пол Барбие Газьо от Франция.

Радулов дръпна с два пробива и 5:2 в първия сет. Крижник върна един пробив, но Илиян затвори първата част с 6:3 от третия си сетбол. Българинът имаше една възможност да пробив при 2:2 и две възможности при 3:3 във втория сет, но не успя да се възползва. Илиян допусна пробив в края на тази част и отстъпи с 5:7.

След края на този сет срещата беше прекъсната близо два часа заради дъжд. Веднага след подновяването на играта Радулов проби и поведе с 1:0 в решаващата трета част. Илиян затвърди за 2:0, но допусна обрат за 2:3. Българинът отново излезе напред в резултата с пробив за 4:3.

При 5:3 Радулов сервира за спечелване на мача и с гейм на 15 се класира за осминафиналите.