Летящ старт за шампионката Швьонтек

29 Авг., 2023
65 преглеждания

Миналогодишната шампионка от Откритото първенство на САЩ Ига Швьонтек (Полша) постигна лека победа на старта на тазгодишното издание, след като отнесе с 6:0, 6:1 Ребека Петерсон. Срещата продължи точно 59 минути, като първата част приключи за 25.22-годишната полякиня, която е номер 1 в ранглистата на WTA, ще се опита да спечели пета титла от Големия шлем, след като освен в САЩ, има и три в Париж на Ролан Гарос – през 2020-а, 2022-а и през 2023-а година.В първия сет в два от геймовете Швьонтек дори не даде точка на съперничката си, а във втората част Петерсон спечели първото си подаване и направи резултата 1:1 в частта.

След като си взе подаването, Швьонтек проби на нула, а след това взе още един сервис – пак без да даде точка. Накрая пък затвори мача от втория си мач-пойнт.Нейната следваща съперничка е 29-годишната австралийка Дария Савил, която преди време беше известна като Дария Гаврилова и се състезаваше за Русия, но в момента е 322-ра в ранглистата на WTA.