Нестеров се класира за четвъртфиналите в Румъния

31 Авг., 2023
45 преглеждания

Пьотр Нестеров се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира на клей в румънската столица Букурещ с награден фонд 15 хиляди долара. Поставеният под №6 Нестеров победи убедително преминалия през квалификациите представител на домакините Стефан Андрееску с 6:4, 6:0 за малко повече от час. Българинът допусна изоставане от 2:4 в първия сет, но след това взе десет поредни гейма и стигна до обрат.С успеха той заработи 2 точки за световната ранглиста, а следващият му съперник ще бъде определен от срещата между четвъртия поставен Дан Александру Томеску (Румъния) и квалификанта Артюр Боно (Франция).

В схемата на двойки Нестеров и Адмир Календер (Хърватия) се отказаха преди четвъртфиналния си мач срещу поставените под №1 румънци Томеску и Богдан Павел.Участието на Нестеров на турнира се осъществява с подкрепата на EGT.