Джокович с чист успех и място на четвъртфиналите

4 Сеп., 2023
50 преглеждания

Новак Джокович се класира за четвъртфиналите на US Open след победа над хърватина Борна Гойо с 6:2, 7:5, 6:4 за 2 часа и 27 минути игра в четвъртия кръг. Това ще бъде 57-и четвъртфинал на Джокович в турнирите от Големия шлем.Вторият поставен Джокович направи 12 непредизвикани грешки срещу 40 за хърватина.„Гледах го в квалификациите и после в основната схема.

Очевидно сервисът и форхендът му са големи оръжия. Движи се много добре за такъв голям мъж“, заяви сърбинът след 98-ия си мач на „Флашинг Медоус“. Само Джими Конърс (115) и Роджър Федерер (103) повече от него.„Мисля, че се справих добре във важните моменти и съм доволен, че успях да приключи в три сета“, добави Джокович, чийто следващ съперник е американецът Тайлър Фриц, девети в схемата.

Фриц преодоля квалификанта Доминик Щрикер от Швейцария със 7:6(2), 6:4, 6:4 в мач, продължил два часа и шести минути.„Очевидно Тейлър е утвърден играч от топ 10 в последните няколко години. Играе страхотен тенис, особено на родна земя. Много напредна, така че очаквам голямо предизвикателство“, коментира за Фриц Новак Джокович.