Денчева се класира за втория кръг, Радулов отпадна на US Open

3 Сеп., 2023
80 преглеждания

Росица Денчева се класира за втория кръг при девойките на Откритото първенство на САЩ по тенис. Българката победи №49 в световната ранглиста Ариана Аназагасти-Пурсу от САЩ с 6:4, 6:1. Срещата продължи 63 минути.Денчева доминираше почти през цялата част от двубоя.

Роси поведе с 3:1 в първия сет, но допусна изравняване при 4:4. С пробив в десетия гейм българката спечели първата част с 6:4.Във втория сет Денчева даде само един гейм на американката.За съжаление Илиян Радулов загуби в първия сет при юношите.

Българинът отстъпи в равностоен мач с 6:7(3), 4:6 от №22 в световната ранглиста за юноши Рей Сакамото от Япония.Утре има още две срещи с българско участие. Ива Иванова ще стартира срещу срещу участващата с „уайлд кард“ №166 в света Виктория Осегуе. Елизара Янева започва срещу номер 57 в класацията за девойки Миа Слама от САЩ.