Виктория Томова с победа на WТА 125 турнир в Парма

18 Сеп., 2023
45 преглеждания

Виктория Томова се класира за втория кръг на турнира за жени на клей WTA 125 в Парма (Италия) с награден фонд 100 хиляди евро. Първата ракета на България победи участващата с „уайлд кард“ представителката на домакините Елеонора Алвизи със 7:5, 1:6, 6:0. Срещата продължи 2 часа и 11 минути.Общо седем пробива направиха двете тенисистки в първия сет, но българката взе подаването на съперничката си в 12-ия гейм и поведе в резултата.

Във втората част италианката загуби само един гейм, но в третия сет Томова спечели шест поредни гейма.Поставената под №4 в схемата българка заработи 15 точки за световната ранглиста, а следващата й съперничка ще бъде победителката от мача между Далила Якупович (Словения) и Ерика Андреева (Русия).