Гергана Топалова започна с победа в Лисабон

4 Окт., 2023
48 преглеждания

Гергана Топалова започна с победа на турнира на клей в Лисабон с награден фонд от 40 000 долара. В мач от първия кръг 23-годишната Топалова надигра с 6:4, 6:1 поставената под номер 3 в схемата Ирина Мария Бара от Румъния. Срещата продължи час и 27 минути.Бара, която през миналата година бе достигнала до 104-то място в световната ранглиста, започна по-добре и реализира пробив още в първия гейм.

Румънката водеше до средата на първия сет, когато Топалова изравни при 4:4.Това даде нужният импулс в играта на втората ракета на България при жените и тя спечели осем поредни гейма, с което обърна първия сет и поведе с 5:0 във втория.В следващия си мач Топалова ще играе с испанката Клаудия Осте Ферер, която спечели с 6:0, 6:0 срещу бразилката Джулия Перейра де Агияр.