Голяма победа за Григор Димитров!

11 Окт., 2023
48 преглеждания

Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на Мастърс 1000 турнира в Шанхай. Най-добрият ни тенисист постигна знаменита победа над водача в схемата и бивш №1 в света Карлос Алкарас (Испания) – 5:7, 6:2, 6:4. Срещата продължи 130 минути.Българинът поведе с 5:3 в първия сет срещу Алкарас, но загуби следващите четири гейма, а с това и сета.

Във втората част Димитров проби още в първия гейм, а след още един пробив спечели с 6:2.Григор проби първи и в третия решителен сет за 2:1. До края Димитров сервира перфектно и не даде нито една точка за рибрейк на Алкарас.На четвъртфиналите Димитров ще се изправи срещу чилиеца Николас Хари, който по-рано през деня също записа успех в три сета над Диего Шварцман – 6:3, 5:7, 6:3.

Българинът ще търси първа победа срещу Хари, от когото е допуснал две загуби в два мача досега. За последно двамата играха в Женева по-рано през този сезон и чилиецът спечели със 7:6(1), 6:1.