Адриан Андреев отстъпи пред бивш №17 в света

10 Окт., 2023
49 преглеждания

Адриан Андреев отпадна от турнира от сериите „Чалънджър“ на твърда настилка в Малага с награден фонд 145 хиляди долара. В среща от първия кръг българинът загуби след обрат с 6:4, 0:6, 7:5 срещу представителя на домакините Алберт Рамос Виньолас.В самото начало на двубоя, продължил над два часа и половина, Андреев взе аванс от 3:0 и 4:2, след което поведе в мача след 6:4.Испанският тенисист, който през 2017 година беше номер 17 в световната ранглиста, изравни резултата, след като победи в шест поредни гейма във втория сет.

Силната серия на Виньолас продължи и той си осигури преднина от 3:0 и 4:1 в третата част, но Андреев успя да се върне в двубоя и да направи обрат до 5:4 в своя полза, след което сервира неуспешно за спечелване на двубоя и Виньолас направи обрат до 7:5. Другият българин Димитър Кузманов продължава участието си на турнира в Малага, като във втория кръг ще се изправи срещу италианеца Флавио Коболи.