Денчева загуби на полуфиналите на ITF турнира в Ираклион

21 Окт., 2023
52 преглеждания

Росица Денчева загуби на полуфиналите на турнира на клей в Ираклион (Гърция) с награден фонд 15 хиляди долара.16-годишната българка, която достигна за първи път в кариерата си до тази фаза в надпревара при жените от веригата на Световната федерация ITF, отстъпи пред четвъртата поставена в схемата испанка Клаудия Осте Ферер с 4:6, 4:6 за близо два часа на корта.В първия сет Денчева изоставаше с 2:4, но успя да изравни. След това тя загуби подаването си в деветия гейм и при свой сервис испанката поведе в резултата.

Във втората част Ферер взе аванс от 5:2 и без проблеми затвори мача.Преди този двубой Денчева постигна три поредни победи. Българката си осигури 4 точки за световната ранглиста и 734 долара от наградния фонд.