Пьотр Нестеров спечели втора поредна титла в Кувейт

5 Ное., 2023
63 преглеждания

Националът на България за Купа „Дейвис“ Пьотр Нестеров постигна десета поредна победа в турнирите от веригата на Световната федерация по тенис ITF за мъже и триумфира с титлата на сингъл в надпреварата на твърди кортове на открито в Ал Захра (Кувейт) с награден фонд 15 хиляди долара. Българинът спечели титлата с пет победи и само един загубен сет. Във финалната среща Нестеров победи с 6:4, 7:6(5) Томаш Ланик от Словакия. Срещата продължи 1 час и 46 минути.

Пьотр успя да навакса пасив от 3:5 във втория сет и да стигне до тайбрек. В него Нестеров се наложи със 7:5 точки.Така 20-годишният българин продължи страхотната си серия в Кувейт, след като през миналата седмица той спечели друго състезание от същия ранг в Ал Захра. С успеха Нестеров си осигури нови 15 точки за световната ранглиста.

Той взе втора титла в кариерата си на сингъл от веригата от състезания на Световната федерация ITF, но общо, четвърта тъй като има и две на двойки.Посланикът на България в Кувейт Димитър Димитров и други българи живеещи там подкрепиха Нестеров във всичките му мачове на турнира.Участието на Пьотр Нестеров на турнира се осъществи с подкрепата на EGT.