Мартон Фучович с първа титла от шест години

21 Апр., 2024
13 преглеждания

Мартон Фучович спечели титлата от АТП 250 турнира на клей в Букурещ. 32-годишният тенисист победи на финала петия поставен Мариано Навоне (Аржентина) с 6:4, 7:5 за 2:06 часа.Унгарецът игра на четвъртия си финал на клей и първи от 2021 година. Той завоюва втора титлата в кариерата си и първа от Женева 2018 година насам.

„Чувствам се наистина добре. Мина доста време, откакто спечелих АТР 250 турнир, чувството е невероятно. Положих много усилия, за да съм тук. Днес се получи тежък двубой, но аз се борех до последно“, коментира Фучович след срещата.

Фучович поведе с 4:0, допусна изравняване, след което взе два поредни гейма, за да спечели първия сет. Във втората част той преодоля пасив от 1:3, успя да стигне до 5:5, след което взе подаването на съперника си в 12-яи гейм и затвори мача.„В някои моменти се чувствах все едно играя у дома. Благодаря на всички, които дойдоха и ме подкрепиха днес“, каза още щастливият шампион.

Навоне, който игра финал в Рио де Жанейро през февруари, не успя да завоюва своята първа титла на ниво АТП 250.