Шиникова се класира на полуфинал на турнир в Италия

17 Ное., 2023
45 преглеждания

Изабелла Шиникова се класира за полуфиналите на турнира на твърда настилка в италианския град Соларино с награден фонд 25 хиляди долара. Поставената под №1 в схемата българка победи на четвъртфиналите участващата с „уайлд кард“ представителка на домакините Самира Де Стефано с 6:1, 2:6, 6:0. Срещата продължи 80 минути.Шиникова взе шест поредни гейма, за да спечели първия сет, но във втория допусна изоставане от 1:5 и Де Стефано изравни.

В третата част българката изцяло доминираше и не даде гейм на 19-годишната си съперничка, за да триумфира.В търсене на място на четвърти финал във веригата на Световната федерация по тенис ITF Шиникова ще се изправи утре срещу Линда Климовичова (Чехия). Българката има две титли през този сезон – в Монастир (Тунис) през април и в Порто (Португалия) през юли.