Нестеров с 14-а победа в последните си 15 мача

7 Дек., 2023
51 преглеждания

Пьотр Нестеров се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира на ITF категория М15 в Захра (Кувейт). Националът за Купа „Дейвис“ победи със 7:6 (3), 7:5 Алистър Грей от Великобритания. Срещата продължи 2 часа и 11 минути. Нестеров спаси три сетбола при 4:5 в първия сет и успя да стигне до тайбрек.

В него спечели със 7:3 точки. Българинът поведе с 4:1 във втория сет, но допусна обрат, като при 5:4 Грей сервираше за успеха във втората част и дори стигна до сетбол, но не успя да се възползва, а българинът продължи серията си и затвори мача с три поредни спечелени гейма.Така Нестеров постигна 14-а победа в последните си 15 мача във веригата на Световната федерация ITF в Кувейт, където спечели два турнира от същия ранг отново в Ал Захра в края на октомври и в началото на ноември. За място на полуфиналите той очаква третия поставен Реми Бертола (Швейцария).

В надпреварата на двойки Нестеров и Александър Бакши (Грузия), номер 4 в схемата, излизат по-късно днес следобед на четвъртфиналите срещу нидерландците Елгин Хублал и Деней Васерман.Участието на Пьотр Нестеров на турнира се осъществява с подкрепата на EGT.