Андреев загуби в първия кръг на Чалънджър в Нотингам

6 Февр., 2024
27 преглеждания

Адриан Андреев отпадна в първия кръг на турнира на твърда настилка от сериите „Чалънджър“ в Нотингам (Англия) с награден фонд 74 825 евро. Българинът загуби в оспорван мач от Тристан Ламасин (Франция) с 5:7, 5:7 за два часа на корта.И двата сета се развиха по еднакъв начин. В първия французинът направи пробив във втория гейм, но в петия българинът успя да го върне, след което да изравни 3:3.

В десетия гейм Андреев спаси три сетбола, но в 12-ия Ламасин взе подаването му и поведе в резултата. Втората част също предложи размяна на пробиви в петия и шести гейм, а в последния французинът отново проби и затвори мача още с първата си възможност.Утре участието си в същата надпревара ще започне и Димитър Кузманов. Той ще излезе срещу водача в схемата Ян Чоински (Великобритания).

27-годишният британец е номер 161 и има една победа над българина с 6:2, 5:7, 3:6 на четвъртфиналите на турнира по тенис на клей от сериите „Чалънджър“ в Меербуш (Германия) през август миналата година.