Три български победи в Анталия

7 Февр., 2024
29 преглеждания

И трите българки в основната схема на женския ITF турнир в Анталия, категория W35, се класираха за втория кръг. Най-убедителна бе Росица Денчева, която само за час и осем минути разби №273 в света Луцие Хавличкова (Чехия) с 6:2, 6:1. Европейската шампионка за девойки направи общо осем пробива в мача и не позволи на съперничката си да спечели нито веднъж подаването си. Във втория кръг Роси играе с №7 в схемата Кристина Дину (Румъния), от която загуби два пъти през октомври 2022 г.

на турнири в Созопол.Гергана Топалова трябваше да играе три тайбрека за да сломи квалификантката от Гърция Димитра Павлу. Гери навакса пасив от 1:5 в първия сет и проби при 5:6 за да го спечели впоследствие. Във втория сет двете си размениха общо шест пробива, а третият бе под контрола на пловдивчанката, която след 205 минути оформи победата си 7:6(1), 6:7(1), 7:6(4).

В следващия кръг я чака аржентинката Паула Ормаечея, осемкратна участничка в основната схема на турнири от Големия шлем.От три сета нужда имаше и Изабела Шиникова в мача си срещу гъркинята Марта Матула. Националката ни за Купа „Били Джийн Кинг“ реализира девет от десетте си точки за пробив по пътя към победното 6:3, 4:6, 6:3. Шиникова срещу Чаала Бююкакчай (Тур) утре за място на четвъртфинал.