Томова с победа в Чарлстън, ще играе срещу Сакари

2 Апр., 2024
16 преглеждания

Виктория Томова се класира за втория кръг на турнира от категория WTA 500 в Чарлстън (САЩ). Правата ракета на България победи с 6:4, 3:6, 6:2 №72 в световната ранглиста Маяр Шериф (Египет). Срещата продължи 2 часа и 38 минути.Във втория кръг Томова ще играе срещу третата поставена Мария Сакари от Гърция.

Българката проби Щериф за 4:3 и спечели първия сет с 6:4. Във втората част Вики изостана с 0:4 и загуби с 3:6. Томова спечели четири поредни гейма от 2:2 до 6:2 в третия решителен сет.През следващата седмица Томова ще бъде част отбора на България за турнира от първа група на Евро-африканската зона на „Били Джийн Кинг къп“.

Надпреварата ще се проведе в Оейраш (Португалия) от 8 до 13 април.България ще бъде в състав Виктория Томова, Гергана Топалова, Изабелла Шиникова, Лия Каратанчева и Магдалена Малеева (капитан).Освен България в турнира ще участват отборите на Австрия, Дания, Гърция, Унгария, Латвия, Нидерландия, Норвегия, Сърбия, Швеция, Турция и домакините от Португалия.