Гергана Топалова отпадна на полуфиналите

6 Апр., 2024
17 преглеждания

Гергана Топалова отпадна на полуфиналите на сингъл на турнира на клей в Хамамет (Тунис) с награден фонд 25 хиляди долара. Българката загуби от Сара Чакаревич (Франция) с 6:2, 1:6, 4:6. Срещата продължи 2 часа и 2 минути. В решителния трети сет Топалова изоставаше с 0:4, успя да изравни след четири поредни гейма, но в десетия допусна пробив и Чакаревич стигна до крайния успех.

През следващата седмица Гергана Топалова и ще бъдe част отбора на България за турнира от първа група на Евро-африканската зона на „Били Джийн Кинг къп“. Надпреварата ще се проведе в Оейраш (Португалия) от 8 до 13 април.България ще бъде в състав Виктория Томова, Гергана Топалова, Изабелла Шиникова, Лия Каратанчева и Магдалена Малеева (капитан).Освен България в турнира ще участват отборите на Австрия, Дания, Гърция, Унгария, Латвия, Нидерландия, Норвегия, Сърбия, Швеция, Турция и домакините от Португалия.