Циципас преодоля тотален срив и намери място на четвъртфиналите

11 Апр., 2024
15 преглеждания

Стефанос Циципас успя да преодолее огромна криза в играта в играта и да се класира за четвъртфиналите на Мастърс 1000 турнира на клей в Монте Карло. Двукратният шампион се наложи със 7:5, 7:6 (3) над Александър Зверев, в двубой, който се разви по меко казано странен начин. След като взе първия сет със 7:5, във втората част Циципас поведе убедително с 5:0, като дори пропусна 2 мачбола за успех с 6:0. Вместо това Зверев успя да вземе следващите 5 гейма и да изравни резултата – 5:5.

Стигна се до тайбрек, в който най-добрият гръцки тенисист се наложи със 7:3 точки и подпечата мястото си сред най-добрите 8 в турнира. „Бих ги нарекъл приключението на живота ми. Самият аз не знам какво се случи. Водех с 5:0 гейма във втория сет, всичко изглеждаше добре, в следващия момент резултатът беше 5:5.

В тайбрека се справих добре, дори когато изоставах с минипробив в началото“, коментира Циципас след двубоя. „Това е голяма победа. Доволен съм от начина, по който играх днес. Това е голям урок за мен как трябва да играя, когато съм допрян до стената.

Надявам се, че ми предстоят още срещи тук“, каза Циципас. В спор за място на четвъртфиналите той ще срещне Карен Хачанов, който по-рано през деня отстрани бившия №1 в света Карен Хачанов.