Терзийска и Стоянова с победи на турнир в Сърбия, Каратанчева загуби в Италия

16 Апр., 2024
15 преглеждания

Джулия Терзийска и Яна Стоянова постигнаха победи на сингъл на турнира по тенис на червени кортове в Куршумлийска Баня (Сърбия) с награден фонд 15 хиляди долара.Терзийска победи в първия кръг на основната схема участващата с „уайлд кард“ представителка на домакините Анастасия Арсич с 6:4, 6:1 за 85 минути.Във втория кръг българката ще играе с победителката от двубоя между квалификантката Яна Стоянова (България) и номер 5 Анета Лабуткова (Чехия). Стоянова премина успешно пресявките след два успеха.

Днес тя надделя над Рике Де Конинг (Нидерландия) с 6:4, 6:4 и се класира за основната схема. Терзийската ще участва и в надпреварата на двойки в тандем с Бояна Маринкович (Сърбия).Междувременно, Лия Каратанчева (на снимката) загуби в първия кръг на сингъл на турнира по тенис на червени кортове в Санта Маргерита ди Пула (Италия) с награден фонд 25 хиляди долара.Българката отстъпи пред представителката на домакините Дженифър Роджери с 3:6, 4:6 за два часа игра.

Каратанчева и Елени Христофи (Гърция) са водачки в схемата и ще започват директно от четвъртфиналите.