Нишикори записа първата победа в Рио

6 Авг., 2016
351 преглеждания

Четвъртият поставен Кей Нишикори спечели първия двубой на олимпийския тенис турнир.На централния корт в комплекса „Мария Естер Буено“ японецът се наложи над Алберт Рамос-Виньолас от Испания с 6:2, 6:4 след час и 13 минути игра.В първата част азиатецът проби на нула, за да поведе с 2:1. След това се подсигури с още един брейк за 5:2.

После Нишикори сервираше за сета, но трябваше да отрази три точки за пробив на Рамос, преди да стигне до точка за затваряне на частта, която реализира веднага.В следващия сет испанският левичар започна да сервира по-прецизно. Все пак 26-годишният азиатец стигна до точка за пробив в деветия гейм и го постигна след топка в мрежата на съперника. При 5:4 Нишикори сервира уверено за победата.

Във втория кръг Кей ще играе срещу Джон Милмън. Австралиецът разби с 6:0, 6:0 Ричардас Беранкис от Литва.