Шампионът Мъри започна убедително

7 Авг., 2016
388 преглеждания

Олимпийският шампион от Лондон Анди Мъри стартира със стил участието си на Игрите в Рио де Жанейро.Вторият поставен британец се наложи над Виктор Троицки от Сърбия с 6:3, 6:2 за по-малко от час и половина игра. Така той постигна осма поредна победа над този съперник.Вицешампионът от София Троицки започна двубоя с пробив, но след това Мъри пое контрол върху нещата.

Той тутакси направи рибрейк, а след това проби отново за 4:2, за да затвори минути по-късно частта.Във втората сърбинът взе подаването си, но последваха 5 поредни гейма за 29-годишния шотландец. В осмия гейм Анди трябваше да спасява точка за пробив, преди да стигне до мачбол и да го реализира.Мъри постигна 14 печеливши удари при 21 непредизвикани грешки.

Троицки направи 11 уинъра и цели 40 грешки.