Рафа Надал продължава без загубен сет

11 Авг., 2016
305 преглеждания

Третият поставен в олимпийския тенис турнир Рафаел Надал се класира на четвъртфинал.Шампионът от Пекин 2008 надигра №15 в схемата Жил Симон от Франция със 7:6(5), 6:3 в двучасов двубой на централния корт и продължава без загубен сет.Симон започна с пробив, но Рафа го върна за 2:2, а после направи и още един за 4:2. Веднага след това французинът обаче постигна рибрейк.

В крайна сметка се стигна до тайбрек. В него левичарят от Манакор поведе с 5:1 точки. Но това не беше достатъчно и след няколко поредни грешки на бившия номер едно се стигна до 5:5. Надал се концентрира и взе следващите две разигравания, а след това и сета, продължил час и 15 минути.

Испанецът отпусна ръката, а съперникът му като че ли се обезвери. Рафа поведе с 4:0. При 1:5 Симон сервираше за оставане в двубоя и го направи на 15. После Надал подаваше за място на четвъртфиналите.

След маратонски разигравания се стигна до точка за пробив за французина, който успя да го постигне. Още в следващия гейм обаче Рафа стигна до мачбол и го реализира след топка в аут на съперника. Така той продължава да няма загуба на Олимпийски игри на единично.Надал завърши с 21 печеливши удари при 40 непредизвикани грешки.

За Симон показателите са 18 и 30 съответно.Следващият съперник на шампиона от Пекин ще бъде определен в двубоя Томас Белучи – Давид Гофен.Програмата на Рафа днес продължава с полуфинален мач на двойки, заедно с Марк Лопес, и с двубой на смесени двойки заедно с Гарбине Мугуруса.Още един испанец записа победа на единично.

Шампионът от София Роберто Баутиста Агут надигра Жил Мюлер от Люксембург с 6:4, 7:6(4).