Цвети продължава след 11 поредни спечелени гейма

30 Авг., 2016
377 преглеждания

Цветана Пиронкова започна успешно 44-ото си поредно участие в основна схема на турнирите от Големия шлем. Серията на първата ракета на България започна през януари 2006 година с победата над Винъс Уилямс на Откритото първенство на Австралия.В среща от първия кръг на US Open Цвети надигра участващата с“уайлд кард“ Виржини Разано от Франция с 6:1, 6:2 след час 15 минути игра и записа първи успех в Шлема като омъжена.Ветеранката от Дижон проби в първия гейм, но с това си остана.

Пиронкова моментално направи рибрейк и влезе в серия, която продължи до края на сета, който спечели с 6:1 след 29 минути игра.Цвети продължи да доминира на корт №7 в комплекса „Били Джийн Кинг“. За по-малко от половин час тя стигна до 5:0. След това сервираше за успеха.

Но леко разсейване на българката позволи на 33-годишната Разано да направи пробив и да прекъсне серията от 11 загубени гейма. След това французойката спаси два мачбола преди да успее да измъкне подаването си за първи път в срещата. После пловдивчанката беше безапелационна и взе подаването си на нула, за да сложи точка.Така Цвети победи за втори път Разано в първи кръг на US Open след 2011 година, когато пловдивчанката спечели с 6:2, 6:3.

КАК СЕ РАЗВИ СРЕЩАТА ГЕЙМ ПО ГЕЙМ – ТУК!Във втория кръг българката очаква спечелилата двубоя между №13 в схемата на US Open Джоана Конта (Великобритания) и участващата с „уайлд кард“ Бетани Матек-Сандс (САЩ).