Тиафо продължава защитата на трофея, Томпсън спаси 3 мачбола

5 Апр., 2024
13 преглеждания

Шампионът Тиафо продължава защитата на трофея в Хюстън За трета поредна година Франсис Тиафо се класира за четвъртфиналите на турнира на клей в Хюстън. Представителят на домакините, действащ шампион в турнира, се наложи с 6:2, 6:7 (4), 7:5 над Джеймс Дукуърт и вече е с положителен баланс от началото на сезона – 8 победи и 7 поражения. През цялата среща Тиафо сервира на висота, като не допусна нито една точка за пробив и наниза 15 аса в срещата, продължила 2:15 часа игра. „В момента всяка победа е голяма новина за мен.

Тази вечер не прави изключение. Щеше да бъде по-добре да затворя двубоя в два сета, но определено играх добре и има от какво да съм доволен“, коментира Тиафо. „През целия двубой сервирах добре, не допуснах съперника ми да стигне до точка за пробив. Определено не исках да приключвам участието си в турнира тази вечер“, добави местният любимец.

На четвъртфиналите Тиафо ще срещне Джордан Томпсън, който спаси 3 мачбола и се наложи с 4:6, 7:6 (1), 7:6 (7) над Александър Ковачевич. Срещата продължи 3:34 часа и приключи след полунощ местно време. „Имах изключителни проблеми при сервис, страдах почти през целия двубой, но по някакъв начин успях да намеря път към победата. Имаше много дълги разигравания, което е красотата на играта на клей“, коментира Томпсън.

Австралиецът спаси един мачбол при 5:6 във втория сет и още два в тайбтрека на третия – при 5:6 и 6:7 точки.