Донски стигна финала на квалификациите на US Open

3 Сеп., 2016
351 преглеждания

Държавният шампион на България до 18 години Александър Донски започна успешно дебютното си участие в квалификациите при юношите на Откритото първенство на Съединените щати.Поставеният под №16 в схемата победи с 6:4, 3:6, 6:3 италианеца Якопо Беретини след повече от два часа игра.В първия сет роденият в САЩ и живял в Канада Донски проби за 4:3 и това му бе достатъчно да го спечели. Във втората част обаче Беретини направи брейк за 3:1 и изравни общия резултат.

В заключителния сет Александър проби за 2:0, но италианецът успя да го върне при 2:3, а след това изравни. След това Донски взе инициативата и спечели последните три гейма, а с това и победата в мача.Представителят на България завърши с осем аса, но и седем двойни грешки.Във финалния кръг на квалификациите Донски излиза срещу американеца Патрик Кайпсън.