Надал продължава без загубен сет (ВИДЕО)

3 Сеп., 2016
361 преглеждания

Бившият номер едно Рафаел Надал записа трета чиста победа на Откритото първенство на Съединените щати по тенис в Ню Йорк.Четвъртия поставен испански левичар се наложи в късния мач на „Артър Аш Стейдиъм“ над Андрей Кузнецов от Русия с 6:1, 6:4, 6:2 и се класира на осминафинал.Двукратният шампион от US Open започна експресно и поведе с 5:0 за 25 минути и скоро след това взе частта. В следващата 47-ият в ранглистата руснак вдигна нивото на играта си.

Все пак Рафа успя да направи пробив за 5:4 и после затвори сета с три поредни форхенд уинъра. В третата част нямаше интрига, след като Надал взе пет поредни гейма до 5:1.“Мисля че играх добре тази вечер и съм много щастлив от това. Първият сет беше на много високо ниво“, коментира той.

По време на мача Рафа вдигна публиката на крака с невероятно изпълнение. ВИЖ ВИДЕОТО ТУК.Следващият съперник на Надал ще бъде №24 в схемата Люка Пуй. Французинът надделя в петсетов мач срещу 15-ия поставен Роберто Баутиста Агут от Испания след 3:6, 7:5, 2:6, 7:5, 6:1 след 3 часа и 24 минути игра.