Доминик Тийм си подари победа за рождения ден

3 Сеп., 2016
369 преглеждания

На връх 23-ия си рожден ден Доминик Тийм се поздрави с победа и класиране на осминафиналите на US Open.Австриецът започна зле срещу Пабло Кареньо Буста от Испания, но спечели след 1:6, 6:4, 6:4, 7:5.В първата част ибериецът беше като ураган и я взе само за 20 минути. Във втория Тийм обаче намери своя ритъм и поведе с 5:2.

Буста върна пробива, но в десетия гейм рожденикът направи още един, за да изравни.В третия сет Доминик стигна до брейк в заключителния гейм. В последната част двамата тенисисти си размениха по два пробива до средата му. В 11-ата игра испанецът имаше две точки за пробив, но не успя.

Веднага след това Тийм постигна брейк, който му донесе победата.При второто си участие на осминафинал в Ню Йорк австриецът ще очаква отново испаноезичен съперник. Той ще бъде спечелилият срещата между Давид Ферер и Хуан Мартин дел Потро.