Диа Евтимова се класира на осминафинал

13 Сеп., 2016
478 преглеждания

Само Диа Евтимова от българките днес записа победа на тенис турнира в Добрич с награден фонд 25 000 долара.Преминалата през квалификациите националка за „Фед къп“ победи също тръгналата от пресявките Михаела Боев (Белгия) след 1:6, 6:3, 6:1 след почти два часа игра. На осминафиналите Евтимова очаква спечелилата в мача между №7 Юлия Грабхер (Австрия) и Лаура Шедер (Германия).Двете ни участнички с „уайлд кард“ отпаднаха от турнира от румънки.

Петя Аршинкова отстъпи на четвъртата в схемата Кристина Дину след 3:6, 6:3, 1:6.Христина Дянкова загуби от Габриела Татаруш с 0:6, 1:6 за 48 минути. Българката загуби първите 11 гейма в мача, преди да спечели игра.Утре в турнира се включват останалите четири наши представителки.